Ósma przegrana AS Monaco, cały mecz Kamila Glika

Shutterstock
AS Monaco uległo u siebie RC Strasbourg 1:3 (0:1) w sobotnim meczu 21. kolejki rozgrywek francuskiej Ligue 1.
Na Stade Louis II całe zawody w szeregach gospodarzy zaliczył Kamil Glik. Prowadzenie przyjezdnym zapewnił strzałem z bliska pięć minut przed przerwą Ludovic Ajorque, któremu precyzyjnie zagrał w pole karne Kevin Zohi.
Dwadzieścia minut po zmianie stron podwyższył płaskim uderzeniem w długi róg Adrien Thomasson. Miejscowych dobił jeszcze szesnaście minut przed końcem efektownym strzałem głową pod poprzeczkę Serb Stefan Mitrović. Rozmiary przegranej zmniejszył tylko cztery minuty przed końcem płaskim uderzeniem z dystansu w krótki róg Czarnogórzec Stevan Jovetić.
Zespół z Alzacji po czwartym zwycięstwie w pięciu ostatnich spotkaniach awansował na siódme miejsce w tabeli. Ekipa z Księstwa doznała natomiast ósmej porażki w sezonie i spadła na dwunastą lokatę w klasyfikacji.