Oto rywal "Biało-Czerwonych" w ćwierćfinale MŚ! Potęga na drodze ekipy Taylora

Andrzej Romański / PZKosz
Reprezentacja Hiszpanii będzie rywalem Polski w 1/4 finału koszykarskich mistrzostw świata. Ekipa z Półwyspu Iberyjskiego w swoim niedzielnym meczu pokonała Serbię 81:69 i zajęła pierwsze miejsce w grupie J.
Przed ostatnią serią gier sytuacja w grupie J do złudzenia przypominała tę w "polskiej" grupie I. Awansu do najlepszej ósemki pewne były dwie ekipy - Serbia i Hiszpania - które między sobą rozstrzygnąć miały, która zajmie pierwsze miejsce i liczyć będzie mogła na teoretyczne słabszego rywala w boju o półfinał.
Za niemal murowanego faworyta meczu uchodziła drużyna Scariolo, która jednak w pierwszej kwarcie przełknąć musiała gorzką pigułkę. Przegrała ją bowiem 13:20. Podrażnione ambicje Gasola i spółki dały o sobie znać niedługo później, bowiem w kwarcie drugiej rozbili oni zespół z Bałkanów 32:17, obejmując prowadzenie w całym meczu.
Prowadzenie, którego Hiszpanie nie oddali już do ostatniego gwizdka. Ostatecznie wygrali 81:69 i zajęli w grupie J pierwsze miejsce. To oznacza, że w ćwierćfinale zagrają z reprezentacją Polski. Serbowie o awans do strefy medalowej zmierzą się z Argentyną.
Mecz Hiszpania - Polska rozegrany zostanie 10 września.
Hiszpania - Serbia 81:69 (13:20, 32:17, 22:19, 14:13)