Oto tabela polskiej grupy na Igrzyskach Olimpijskich. "Biało-Czerwoni" na pierwszym miejscu!

Rafal Oleksiewicz / PressFocus
Reprezentacja Polski siatkarzy po trzech kolejkach prowadzi w tabeli grupy A na Igrzyskach Olimpijskich. Środowe wyniki ułożyły się idealnie pod podopiecznych Vitala Heynena.
Siatkarze to jedna z naszych największych nadziei na olimpijski medal w Tokio. Początek turnieju nie ułożył się po ich myśli - pierwszy mecz z Iranem przegrali 2-3.
Później pokonali 3-0 Włochów, a w środę okazali się lepsi od Wenezueli. Dość niespodziewanie oddali rywalom jednego seta, ale i tak dopisali do swojego konta trzy punkty.
Dzięki temu po trzech kolejkach to właśnie oni znajdują się na pozycji lidera. Żadna z sześciu drużyn, która rywalizuje w grupie A, nie ma miana niepokonanej.
Idealnie dla "Biało-Czerwonych" ułożyły się bowiem pozostałe środowe spotkania. Iran nie spodziewanie nie ugrał nawet jednej partii w rywalizacji z Kanadą.
Po dwóch zwycięstwach zatrzymani zostali również gospodarze. Japończycy w czterech setach ulegli reprezentacji Włoch, dla której było to drugie zwycięstwo w turnieju.
Kolejny mecz podopieczni Vitala Heynena rozegrają w najbliższy piątek. Wówczas zmierzą się z Japończykami. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 7:20 czasu polskiego.