Parma wygrała na wyjeździe z Torino

Andrew, wikipedia
Torino FC przegrał u siebie z Parmą Calcio 1913 1:2 w pierwszym sobotnim meczu 12. kolejki włoskiej Serie A. Wszystkie gole zostały strzelone w pierwszej połowie.
Goście już po 25. minutach objęli dwubramkowe prowadzenie. Najpierw nieporozumienie dwójki rywali w polu karnym wykorzystał Gervinho. Zawodnik z Wybrzeża Kości Słoniowej przejął piłkę i strzałem z kilku metrów przy bliższym słupku trafił do siatki.
Wynik podwyższył Roberto Ingelese, który strzałem "ze szpica" pod poprzeczkę wykorzystał dogranie z lewego skrzydła. Gospodarze odpowiedzieli jeszcze w pierwszej połowie. Zamieszanie wykorzystał Daniele Baselli, decydując się na płaski strzał zza pola karnego. W drugiej połowie kibice nie zobaczyli ani jednego gola i to goście schodzili z murawy w znacznie lepszych nastrojach.
Po tej porażce podopieczni Waltera Mazzarriego zajmują 12. miejsce w tabeli ze zdobytymi 17 punktami. W następnej kolejce zmierzą się z Cagliari Calcio. Natomiast beniaminek plasuje się z takim samym dorobkiem lokatę niżej. Jego kolejnym rywalem będzie Sassuolo Calcio.