Parma wygrała przed własną publicznością z Torino

Verdi85, wikicommons
Parma Calcio 1913 wygrała przed własną publicznością z Torino FC 3:2 (2:2) w jedynym poniedziałkowym meczu 6. kolejki rozgrywek włoskiej Serie A.
Na Stadio Ennio Tardini już pierwsza połowa dostarczyła kibicom ogromnych wrażeń. Po zaledwie dwóch minutach gry Szwed Dejan Kulusevski wykończył z bliska przebojową szarżę Gervinho.
Iworyjczyk niespełna pół godziny później zmarnował podyktowany rzut karny, ale wcześniej wyrównał strzałem głową Argentyńczyk Cristian Ansaldi, a drugą żółtą, a zarazem czerwoną kartkę ujrzał Brazylijczyk Bremer.
Osłabione "Byki" wyprowadził na prowadzenie Andrea Belotti, nie myląc się z "jedenastki", ale w doliczonym czasie pierwszej połowy straty odrobił Duńczyk Andreas Cornelius, wykorzystując sytuację sam na sam.
Sześć minut po zmianie stron Salvatore Sirigu zatrzymał próbę Gervinho, a minutę później Brazylijczyk Hernani trafił w poprzeczkę. "Gialloblu" dopiero dwie minuty przed końcem dopięli swego, kiedy to losy konfrontacji rozstrzygnął z bliska Roberto Inglese i po trzecim zwycięstwie w sezonie przesunęli się na dziewiąte miejsce w tabeli.
Zespół z Piemontu doznał natomiast trzeciej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostał na ósmej lokacie w klasyfikacji.