Parma wygrała z Udinese na wyjeździe

Anton_Ivanov/Shutterstock
Udinese Calcio uległo u siebie drużynie Parma Calcio 1:2 (0:1) w drugim sobotnim meczu 20. kolejki rozgrywek włoskiej Serie A.
Na Dacia Arena prowadzenie przyjezdnym zapewnił po jedenastu minutach gry Roberto Inglese, wykorzystując podyktowany rzut karny. Pięć minut po zmianie stron wyrównał strzałem głową Stefano Okaka.
Osiemnaście minut później losy konfrontacji rozstrzygnął Gervinho. Iworyjczyk po minięciu bramkarza wykończył świetnie wyprowadzony kontratak, kierując piłkę już do pustej siatki.
Beniaminek po ósmej wygranej w sezonie przesunął się na dziewiąte miejsce w tabeli. "Zebry" doznały natomiast dziesiątej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostały na piętnastej lokacie w klasyfikacji.
Jakub Kreśliński19 Jan 2019 · 19:56