Patryk Dobek sensacyjnym mistrzem Europy! Cztery medale Polaków w biegach na 800 metrów [WIDEO]

Screen z TV
Znakomity dla polskich biegaczy okazał ostatni dzień lekkoatletycznych Halowych Mistrzostw Europy w Toruniu. W wyścigu na 800 metrów złoto zdobył Patryk Dobek, który wyprzedził Mateusza Borkowskiego. Wśród kobiet po srebro sięgnęła Joanna Jóźwik, a trzecia była Angelika Cichocka.
W finale biegu na 800 metrów mężczyzn mieliśmy aż trzech Polaków. Spośród nich zdecydowanie największe szanse na medal dawano Adamowi Kszczotowi. Tymczasem skończył on wyścig na czwartym miejscu.
Nikt nie spodziewał się, że tak fantastycznie pobiegną pozostali nasi reprezentanci. Sensacyjnie po złoty medal sięgnął Patryk Dobek, dla którego jest to zdecydowanie największy sukces w karierze.
Nie był to koniec dobrych wieści, gdyż po świetnym finiszu na drugim miejscu znalazł się Mateusz Borkowski. Trzeci był Jamie Webb, który minimalnie wyprzedził Kszczota.
Bardzo udany był także finał biegu na 800 metrów kobiet. Joanna Jóźwik udowodniła, że wciąż może osiągać świetne wyniki. Polka straciła mnóstwo czasu ze względu na kontuzję biodra, a później długo nie mogła dojść do optymalnej dyspozycji.
Trzecie miejsce zajęła natomiast Angelika Cichocka, co było równoznaczne z brązowym medalem. Zwyciężyła Keely Hodgkinson z Wielkiej Brytanii.
Maciej Pietrasik07 Mar 2021 · 18:46