Paul Pogba podzielił się swoim światopoglądem. "Islam? To była dobra zmiana w moim życiu"

Paul Pogba podzielił się swoim światopoglądem. "Islam? To była dobra zmiana w moim życiu"
Vlad1988 / Shutterstock.com
Paul Pogba był gościem podcastu "LifeTimes". Francuz w rozmowie z dziennikarzem spojrzał na swoją karierę z szerszej perspektywy.
Pomocnik Manchesteru United przyznaje, że stara się być sobą, choć nie jest to łatwe, gdy jest się sławnym piłkarzem.
Dalsza część tekstu pod wideo
- Granie w piłkę jest miłe. Mamy media, mamy wszystko. Możemy myśleć, że jesteśmy więksi, niż jesteśmy w rzeczywistości. Masz pieniądze, ludzi, kibiców... Możesz się poczuć jak król. Ale trzeba być normalnym człowiekiem i okazywać wdzięczność za to, co się ma - oznajmił.
Pogba odniósł się także do kwestii religii. Francuz jest muzułmaninem i niedawno odbył pielgrzymkę do Mekki.
- Islam nie jest taki, jakim postrzegają go ludzie. Terroryści i tak dalej... To, co słyszymy w mediach, jest całkiem inne. Islam jest czymś pięknym. Jestem przekonany, że każdy mógłby poczuć się połączony z islamem. Być może również dzięki wierze osiągnąłem wewnętrzny spokój. To była dobra zmiana w moim życiu. Nie urodziłem się muzułmaninem, choć moja mama wyznawała tę wiarę - dodał.
- Mamy normalne ludzkie relacje, a ja szanuję cię za to, kim jesteś. Szanuję twoje poglądy, religię i kolor skóry. Taki jest islam, po prostu szanuje ludzką stronę każdego człowieka - zaznaczył.
Francuz nie ukrywa, że bliskie są mu idee równości, tolerancji i akceptacji.
- Jestem szczęśliwy mając przyjaciół z Chin, agenta z Włoch, prawnika z Brazylii czy żonę z Boliwii. Ja jestem Francuzem, a moja mama pochodzi z Gwinei. Przez całe życie spotykam się z różnymi kulturami - podkreślił.
- We Francji kochamy ludzi ze wszystkich zakątków świata. To bardzo międzynarodowy kraj. To czyni go pięknym. Możesz mieć kolegę z Maroka, innego z Kamerunu. Ktoś jest z Portugalii, ktoś z Hiszpanii. Uważam, że taka mieszanka jest dobra dla Francji. Wielu zawodników reprezentacji ma różne pochodzenie. Ostatecznie wszyscy jesteśmy jednak Francuzami - zakończył.
Redakcja meczyki.pl
Daniel Makarewicz14 Jun 2019 · 14:11
Źródło: The Times/devilpage.pl

Przeczytaj również