Paulo Dybala błysnął w AS Romie! Dublet Argentyńczyka w Serie A [WIDEO]

AS Roma wygrała 3:0 z Monzą. Bohaterem spotkania został Paulo Dybala, który strzelił dwa gole.
Po raz pierwszy w tym sezonie w wyjściowym składzie rzymian znalazł się Nicola Zalewski. 20-latek w poprzedniej kolejce pokazał się z dobrej strony po wejściu z ławki przeciwko Juventusowi.
Już w 18. minucie Roma objęła prowadzenie za sprawą akcji ofensywnego duetu. Tammy Abraham zanotował asystę przy pięknym trafieniu Paulo Dybali, dla którego był to pierwszy gol po odejściu z "Juve".
Dybala rozochocił się po deiutanckim trafieniu. W 32. minucie reprezentant Argentyny znów popisał się skutecznością i po raz drugi w tym meczu trafił do siatki.
Na początku drugiej połowy Tammy Abraham odnalazł się w polu karnym, ale jego strzał został zablokowany przez jednego z obrońców Monzy. Na listę strzelców wpisał się za to Roger Ibanez. W 61. minucie brazylijski defensor strzelił gola głową po centrze Lorenzo Pellegriniego z rzutu rożnego.
W 66. minucie Leonardo Spinazzola zmienił Nicolę Zalewskiego. Polak skończył mecz z jednym kluczowym podaniem i dwoma udanym dryblingami.
Po zwycięstwie Roma wskoczyła na fotel lidera ligi włoskiej. Monza z zerowym dorobkiem punktowym zajmuje ostatnie miejsce.
Inter - Cremonese
W drugim meczu Serie A rozgrywanym od godziny 20:45 Inter mierzył się z Cremonese. Mediolańczycy chcieli dziś wrócić na zwycięską ścieżkę po ostatniej porażce 1:3 z Lazio.
Podopieczni Stefano Piolego szybko zabrali się do pracy i już w 12. minucie Joaquin Correa pokonał bramkarza Cremonese. Drugiego gola dla "Nerazzurrich" strzelił Nicolo Barella. Mistrz Europy popisał się kapitalnym strzałem.
Na kwadrans przed końcem meczu Barella do bramki dołożył jeszcze asystę. Pomocnik zanotował kluczowe podanie przy golu Lautaro Martineza. W 90. minucie honorową bramkę dla Cremonese zdobył David Okereke.
Więcej trafień już w tym spotkaniu nie oglądaliśmy. Komplet punktów pozwolił Interowi przesunąć się na pozycję wicelidera. Cremonese jest przedostatnie.
Adam Kłos30 Aug 2022 · 22:40