Peter Hyballa nie odmienił Wisły Kraków. Remis w derbach z Cracovią po kontrowersyjnym rzucie karnym [WIDEO]

Lukasz Sobala / PressFocus
Cracovia zremisowała z Wisłą Kraków 1:1 w pierwszym meczu 12. kolejki PKO Ekstraklasy. "Biała Gwiazda" prowadziła po golu Felicio Browna Forbesa, lecz musiała radzić sobie w dziesiątkę. W końcówce wyrównał Pelle van Amersfoort.
Derby Krakowa były debiutem na ławce trenerskiej Wisły dla Petera Hyballi. Niemiec nie dokonał rewolucji w składzie - posłał do boju niemal taką samą jedenastkę, jaka grała przeciwko Zagłębiu Lubin. Jedyną różnicą była obecność Macieja Sadloka w miejsce Rafała Burligi.
Pierwsza połowa spotkania rozczarowała. Na samym początku niezłą okazję dla "Białej Gwiazdy" miał Mehremić, lecz później działo się niewiele. Jedynym piłkarzem, którego można było pochwalić, był Yaw Yeboah.
W drugiej części meczu emocje były większe, choć nie zawsze mowa o tych pozytywnych. Niedługo po wznowieniu gry Daniel Stefański podyktował rzut karny dla Cracovii, dopatrując się zagrania ręką Mehremicia, ale po analizie VAR zmienił swoją decyzję.
W 60. minucie sędzia znów wskazał na jedenasty metr, ale tym razem w drugim polu karnym. Uznał, że Szymonowicz faulował Browna Forbesa, choć ten werdykt wzbudził wiele kontrowersji.
Sam "poszkodowany" nie dał większych szans Niemczyckiemu z rzutu karnego. Jego radość nie trwała jednak długo. Brown Forbes za uderzenie rywala łokciem wyleciał bowiem z boiska i Wisła musiała radzić sobie w dziesiątkę.
To spowodowało naturalnie, że do ataku ruszyły "Pasy". Niewiele brakowało, aby do wyrównania doprowadził Thiago, który uderzył tuż nad poprzeczką. Mateusz Lis wybronił z kolei strzał Filipa Piszczka.
Ostatecznie gospodarze zdobyli gola na wagę remisu w 84. minucie. Dośrodkowanie Sergiu Hanki wykończył Pelle van Amersfoort. Cracovia mogła nawet wygrać. Fatalne pudło z bliska zaliczył jednak Siplak.
Po remisie 1:1 "Pasy" mają 13 punktów i zajmują dziesiąte miejsce w tabeli. Wisła ma dwa "oczka" mniej i jest dwunasta.
Maciej Pietrasik04 Dec 2020 · 22:32