Pewna wygrana Arsenalu w Bournemouth

Arsenal FC wygrał na wyjeździe z AFC Bournemouth 2:0 (2:0) w niedzielnym meczu 25. kolejki angielskiej Premier League. Przez pełne 90 minut w bramce gospodarzy grał Artur Boruc.

Kibice zgromadzeni na Dean Court na pierwsze trafienie w tym spotkaniu czekali do 23. minuty. Na listę strzelców wpisał się wówczas Mesut Ozil. Niemiec dopadł do dogranej piłki od Olivera Giroud i mocnym strzałem pokonał bramkarza miejscowych. Niespełna 60 sekund później, prowadzenie gości podwyższył Alex Oxlade-Chamberlain, któremu asystował Aaron Ramsey.

Dzięki wygranej, Arsenal awansował na trzecią pozycję w tabeli Premier League. "Kanonierzy" mają na swoim koncie 48 punktów, z kolei AFC Bournemouth zdobyło do tej pory 28 "oczek" i znajduje się na 15. miejscu.

AFC Bournemouth - Arsenal FC 0:2 (0:2)
Bramki: Ozil 23, Oxlade-Chamberlain 24.