Pewna wygrana Atlanty United, bezbramkowy remis w Portland

Jamie Lamor Thompson/Shutterstock
Atlanta United rozbiła u siebie New York Red Bulls 3:0 (1:0) w pierwszym meczu finału Konferencji Wschodniej Major League Soccer. Rewanż odbędzie się w czwartek wieczorem lokalnego czasu.
Na Mercedes-Benz Stadium gospodarze objęli prowadzenie niespełna kwadrans przed przerwą, kiedy to Jeff Larentowicz dośrodkował precyzyjnie w pole karne, a pozostawiony bez opieki Wenezuelczyk Joseph Martinez mocnym uderzeniem nie dał szans golkiperowi rywali.
Dziewiętnaście minut przed końcem Niemiec Julian Gressel przytomnie wycofał piłkę w polu karnym do wbiegającego Franco Nicolasa Escobara i Argentyńczyk kapitalnym uderzeniem pod poprzeczkę w krótki róg podwyższył na 2:0. Ponad 70 tysięcy widzów zgromadzonych w stolicy stanu Georgia wpadło jeszcze w euforię w doliczonym czasie gry, kiedy to solidną zaliczkę podopiecznych Gerardo Martino przypieczętował płaskim uderzeniem zza linii pola karnego Argentyńczyk Hector Villalba.
Nie oglądali natomiast goli kibice zgromadzeni na Providence Park, gdzie Portland Timbers zremisowali z drużyną Sportingu Kansas City 0:0. Rewanż zaplanowano również w czwartek wieczorem lokalnego czasu.