Pewna wygrana FC Barcelony nad Deportivo Alaves. Kapitalny popis Lionela Messiego [WIDEO]

SOPA Images/SIPA/PressFocus
FC Barcelona bez większych problemów pokonała Deportivo Alaves 5:1 (2:0) w meczu 23. kolejki La Ligi. Dwoma golami wyjątkowej urody popisał się Lionel Messi.
Gospodarze wyraźnie zdominowali pierwszą połowę. Bramka padła jednak po niemal pół godzinie gry.
W 29. minucie do piłki, którą zagrał debiutujący Ilaix Moriba, dopadł Trincao i pewnie pokonał golkipera gości. Kilka minut później futbolówka znów znalazła się w siatce przyjezdnych, ale sędzia ze względu na spalonego nie uznał tego trafienia.
Prowadzenie gospodarzy tuż przed przerwą podwyższył nie kto inny, jak Lionel Messi. Argentyńczyk popisał się świetnym trafieniem od słupka.
Po przerwie goście próbowali nawiązać walkę. W 57. minucie zdołali nawet strzelić bramkę kontaktową za sprawą trafienia Luisa Rioja, który wymanewrował obronę FC Barcelony i wbił piłkę do siatki.
Gospodarze nie pozwolili jednak rywalom na nic więcej. W dalszej części spotkania na przestrzeni 6 minut zdobyli 3 gole.
Do siatki znów trafili Trincao, Messi, a swoją bramkę zaliczył także Junior Firpo. Wyróżnić należy drugiego gola Messiego, który był wyjątkowej urody.
Ostatecznie FC Barcelona wygrała to spotkanie 5:1. Z dorobkiem 46 pkt zajmuje drugie miejsce. Szesnaste Alaves ma 22 "oczka".