Pewna wygrana Lotosu Trefl Gdańsk w Lidze Mistrzów

Grzegorz Jereczek, wikipedia
Lotos Trefl Gdańsk w trzech setach pokonał ACH Volley Lublana w trzeciej kolejce Ligi Mistrzów.

Drużyna z Gdańska bez większych problemów pokonała rywali ze Słowenii. Już na początku pierwszego seta polski zespół wypracował sobie przewagę, którą utrzymywał do samego końca - 8:5, 16:12. Podopieczni Andrei Anastasiego pierwszą partię wygrali pewnie, z 7-punktową przewagą.

Druga odsłona zaczęła się od nieco bardziej zaciętej walki - 8:7 dla siatkarzy z Gdańska. Później jednak na parkiecie rządzili niepodzielnie nasi zawodnicy. Tego seta wygrali do 17. W ostatniej odsłonie Trefl Gdańsk dopełnił formalności, wygrywając 25:14.

Dzięki wygranej zespół z Gdańska wyszedł na prowadzenie w grupie F, choć swojego meczu w tej kolejce nie rozegrała jeszcze druga obecnie w tabeli DHL Modena.

ACH Volley Lublana - Lotos Trefl Gdańsk 0:3 (18:25, 17:25, 14:25)
Źródło: sportowefakty.wp.pl