Pewna wygrana Manchesteru City z Wolverhampton

Oleksandr Osipov / shutterstock.com
Manchester City pokonał przed własną publicznością Wolverhampton Wanderers 3:0 (2:0) w meczu zamykającym zmagania 22. kolejki rozgrywek Premier League.
Na Etihad Stadium jeszcze przed przerwą dwie bramki dla obrońców tytułu zdobył Gabriel Jesus. Brazylijczyk najpierw praktycznie dopełnił tylko formalności z bliska, po tym jak precyzyjnie zagrał w pole karne Niemiec Leroy Sane, a następnie wykorzystał podyktowany rzut karny.
Po zmianie stron grających ponad 70 minut w osłabieniu "Wilków" pogrążył jeszcze Conor Coady, niefortunnie kierując piłkę do własnej bramki. Beniaminek doznał w ten sposób drugiej z rzędu i dziewiątej w sezonie porażki, po której pozostał na jedenastej lokacie.
"The Citizens" natomiast po trzecim zwycięstwie z rzędu umocnili się na drugiej pozycji w tabeli. Podopieczni Josepa Guardioli tracą cztery punkty do prowadzącego Liverpoolu.