Pewna wygrana Napoli z Chievo na własnym stadionie

Piłkarze SSC Napoli wygrali u siebie z Chievo Werona 3:1 (2:1) w drugim sobotnim spotkaniu 28. kolejki włoskiej Serie A.

Na Stadio San Paolo rozpoczęło się wręcz sensacyjnie, bowiem już w drugiej minucie prowadzenie przyjezdnym dał Nicola Rigoni. Cztery minuty później wyrównał jednak Argentyńczyk Gonzalo Higuain, a jeszcze przed przerwą po raz drugi golkipera gości zaskoczył Rumun Vlad Chiriches.

Po zmianie stron osiemnaste w sezonie zwycięstwo "Błękitnych" przypieczętował jeszcze Hiszpan Jose Callejon. Ekipa z południa Włoch dzięki niemu znów zrównała się dorobkiem punktowym z prowadzącym w tabeli Juventusem Turyn.

"Latające Osły" natomiast doznały dwunastej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostały na jedenastym miejscu w klasyfikacji.