Pewna wygrana polskich hokeistów w kwalifikacjach do igrzysk

Polscy hokeiści pokonali Estonię 6:2 w pierwszym meczu kwalifikacyjnym do zimowych igrzysk olimpijskich.

Polska nie miała większych problemów z pokonaniem przeciwnika, od pierwszych minut dyktując warunki gry. Już w drugiej minucie biało-czerwoni wyszli na prowadzenie. Po kwadransie gry było 2:0. Polacy grali pewnie, ofensywnie i dużo uderzali na bramkę przeciwnika. Estończycy tymczasem mieli spore problemy, żeby wejść w naszą tercję obronną. W końcówce pierwszej odsłony nasi zawodnicy podwyższyli wynik na 3:0.

Na początku drugiej tercji Estonia trafiła do naszej siatki, co tylko rozzłościło Polaków, którzy odpowiedzieli dwoma szybkimi golami. W trzeciej tercji biało-czerwoni kontrolowali przebieg meczu i ustalili wynik spotkania na 6:2. Naszym następnym rywalem w kwalifikacjach do igrzysk będzie Litwa.