Pewna wygrana PSV w meczu na szczycie

Attila JANDI/Shutterstock
W spotkaniu 4. kolejki Eredivisie PSV Eindhoven wygrało przed własną publicznością z Feyenoordem Rotterdam 3:1. Dzięki zwycięstwu podopieczni Philipa Cocu awansowali na szóste miejsce w tabeli.

Gospodarze rozpoczęli ten mecz strzelając samobójczego gola za sprawą Jeffreya Brumy. Holender wbił piłki do własnej siatki już w 4. minucie. Do wyrównania doprowadził Maxime Lestienne, któremu asystował Davy Propper.

Po przerwie drugiego gola dla PSV zdobył Santiago Arias. Kolumbijczyk dobrze przyjął piłkę w polu karnym i następnie szybko oddał strzał i pokonał bramkarza gości. Wynik meczu ustalił z rzutu karnego Jurgen Locadia.

Zawodnicy z Eindhoven odnieśli drugie zwycięstwo w tym sezonie. Na swoim koncie mają również dwa remisy i zajmują szóstą lokatę w tabeli. Z kolei zawodnicy Feyenoordu odnieśli swoją pierwszą porażkę. Podopieczni Giovanniego van Bronckhorsta zdobyli do tej pory dziewięć punktów i znajdują się trzy oczka wyżej niż ich dzisiejsi rywale.