Pewna wygrana RC Lens w Ligue 1. Grał Przemysław Frankowski

Piłkarze RC Lens wygrali z Reims w meczu 9. kolejki Ligue 1. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0.
Drużyna Przemysława Frankowskiego znakomicie weszła w sezon. Po ośmiu meczach miała na swoim koncie 15 punktów. Dawało to jej pozycję wicelidera tabeli.
Dziś podopiecznym Francka Haise przyszło się mierzyć z Reims. Frankowski, który w ostatnich tygodniach prezentuje wysoką formę, znalazł się w wyjściowej jedenastce.
Do kluczowych wydarzeń dla losów rywalizacji doszło pod koniec pierwszej połowy. W 42. minucie z boiska został wyrzucony Ekitike, który brutalnie sfaulował jednego z rywali.
Gracz Reims zobaczył czerwoną kartkę, a sędzia wskazał na wapno. Kilka chwil później rzut karny na gola zamienił Kalimuendo, który dał prowadzenie gospodarzom.
19-latek po przerwie miał kolejne powody do radości. W 52. minucie ustrzelił dublet, a podawał mu Sotoca. Więcej bramek nie padło. Lens wygrało 2:0 i umocniło się na pozycji wicelidera tabeli Ligue 1.
Frankowski na boisku przebywał do 83. minuty. Polak zanotował przyzwoity występ.
Daniel Makarewicz01 Oct 2021 · 22:55
Źródło: twitter/własne