Pewna wygrana Realu Madryt, który znów jest liderem La Ligi. Dublet Benzemy, ładny gol Hazarda [WIDEO]

Foto Cordon Press / PressFocus
Real Madryt pewnie pokonał Huescę 4:1 (2:0) w domowym meczu 8. kolejki La Ligi. Ozdobą spotkania był gol powracającego do wyjściowego składu Edena Hazarda.
Belg znalazł się dziś w jedenastce "Królewskich" pierwszy raz w tym sezonie. Poprzednio Belg zanotował tylko nieco ponad 20 minut w spotkaniu z Borussią Moenchengladbach (2:2) w Lidze Mistrzów.

Gwiazdor pokazał się z dobrej strony - w 40. minucie po podaniu Fede Valverde Belg huknął zza pola karnego i zdobył gola. To jego pierwsze trafienie od niemal 400 dni. Więcej pisaliśmy o tym TUTAJ.
Przed przerwą gospodarze podwyższyli prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Karim Benzema, który zdobył gola po podaniu Lucasa Vazqueza.
Niespełna dziesięć minut po wznowieniu gry tym razem to Francuz zaliczył ostatnie podanie - do siatki gości trafił Fede Valverde. Po objęciu prowadzenia 3:0 "Królewscy" nieco spuścili z tonu.
To skutkowało brakiem odpowiedniej koncentracji, co z kolei kosztowało ich utratę gola - piłkarze Huesci zdobyli honorową bramkę za sprawą Davida Ferreiro. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 4:1 dla Realu Madryt, bowiem w końcówce drugie trafienie zaliczył Benzema, który wykorzystał podanie Rodrygo.
"Królewscy" z dorobkiem 16 pkt wrócił na fotel lidera tabeli La Ligi. Huesca (5 pkt) znajduje się na 18. miejscu.