Pewna wygrana Realu Madryt z Celtą Vigo

Marcos Mesa Sam Wordley/Shutterstock
Celta Vigo przegrała na własnym stadionie z Realem Madryt 1:3 (0:2) w ramach dziewiątej kolejki hiszpańskiej Primera Division.

Pierwszą bramkę zdobył Cristiano Ronaldo w 8. minucie meczu. Portugalczyk wykorzystał podanie od Lucasa Vazqueza i zostawił Sergio Alvareza bez najmniejszych szans na obronę. Kwadrans później było już 2:0 dla gości, po tym jak Danilo wbił piłkę do siatki z niewielkiej odległości.

Gola honorowego dla Celty zdobył Nolito w 85. minucie. 29-letni Hiszpan popisał się indywidualną akcją, którą wykończył pięknym strzałem w lewe okienko. Końcowy rezultat ustalił Marcelo, strzelając bramkę w doliczonym czasie gry.

Gospodarze kończyli mecz w dziesiątkę, po tym jak w 57. minucie drugą żółtą i w efekcie czerwoną kartkę obejrzał Gustavo Cabral.

Pomimo porażki, podopieczni Eduardo Berizzo mają za sobą znakomite rozpoczęcie sezonu. W dziewięciu kolejkach zgromadzili 18 punktów i znajdują się na drugim miejscu w tabeli. "Królewscy" mają w swoim dorobku trzy "oczka" więcej i zajmują pozycję lidera.

W następnej kolejce Celta zmierzy się na wyjeździe z Realem Sociedad. Real z kolei podejmie na Santiago Bernabeu UD Las Palmas.