Pewna wygrana VfB Stuttgart

VfB Stuttgart pokonał przed własną publicznością Hannover 96 5:1 (3:0) w niedzielnym meczu 24. kolejki niemieckiej ekstraklasy.
Na Mercedes-Benz Arena pierwszego gola dla gospodarzy strzelił Mario Gomez, który już w 4. minucie spotkania wykorzystał podanie Stevena Zubera i mocnym uderzeniem w sam środek bramki umieścił piłkę w siatce.
Kolejne dwie bramki zdobył Ozan Kabak odpowiednio w 16. oraz 45. minucie, a przy obu tych trafieniach asystował Gonzalo Castro. Dwa razy na listę strzelców wpisał się również Steven Zuber. Reprezentant Szwajcarii uczynił to w 78. oraz 81. minucie.
Jedynego gola dla gości strzelił Jonathas w 69. minucie, a asystował przy nim Genki Haraguchi.
Zespół z Badenii-Wirtembergii ma na koncie 19 punktów i zajmuje 16. miejsce w tabeli Bundesligi. Drużyna wywodząca się z Dolnej Saksonii z dorobkiem 14 "oczek" plasuje się na 17. pozycji.