Pewna wygrana Werderu Brema z Schalke

Schalke 04 Gelsenkirchen przegrało przed własną publicznością z Werderem Brema 1:3 (1:1) w niedzielnym spotkaniu 18. kolejki Bundesligi.

Kibice zgromadzeni na Veltins Arena na pierwsze trafienie w tym meczu czekali do 4. minuty. Na prowadzenie wyszli wówczas gospodarze, a na listę strzelców wpisał się Joel Matip, który wykorzystał dośrodkowanie Johannesa Geisa i głową wbił piłkę do siatki gości. Tuż przed przerwą do wyrównania doprowadził Clemens Fritz. Kapitan przyjezdnych pokonał bramkarza "Koenigsblauen" uderzeniem z 20 metrów.

Po zmianie stron Fritz dograł do Claudio Pizarro, który strzałem z pierwszej piłki trafił do bramki Ralfa Fahrmanna. W końcówce spotkania wynik rywalizacji ustalił Anthony Ujah. Asystę przy tym golu ponownie zaliczył Fritz, który rozgrywał swoje 300. spotkanie w Bundeslidze.

Schalke znajduje się aktualnie na szóstej pozycji w tabeli ligi niemieckiej. Drużyna "Koenigsblauen" mają na swoim koncie 27 punktów, z kolei Werder zdobył do tej pory 18 "oczek" i zajmuje 16. miejsce.