Pewne wygrana Torino w Genui

torinofc.it
Torino FC pokonało na wyjeździe Genoę CFC 2:1 (1:0) w niedzielnym meczu 38. kolejki włoskiej ekstraklasy.
Pierwszego gola na Stadio Luigi Ferraris strzelił Iago Falque. Hiszpan w 30. minucie wykorzystał dośrodkowanie Andrei Belottiego i pewnym uderzeniem umieścił piłkę w pustej siatce.
W 58. minucie przyjezdni powiększyli prowadzenie za sprawą trafienia Daniele Basellego. Włoch zdołał dopaść do piłki zahranej przez Cristiana Ansaldiego i mocnym strzałem pokonał golkipera rywali.
Jedyne trafienie na rzecz ekipy gospodarzy zapisał na swoje konto w 80. minucie Goran Pandev, który wykorzystał błąd rywali w polu karnym i uderzeniem z bliskiej odległości umieścił ją w bramce.
Była to ostatnia kolejka Serie A w tym sezonie. Zespół "Byków" zakończył ligową rywalizację na 9. pozycji, z kolei drużyna "Rossoblu" na 12. miejscu.