Pewne wygrane Włoch i Portugalii. Sensacyjna porażka Francji [WIDEO]

Dokshin Vlad / shutterstock.com
Reprezentacja Włoch pokonała w meczu towarzyskim Estonię 4:0. Zwycięstwa w środowych spotkaniach sparingowych odniosły również narodowe drużyny Niemiec, Portugalii, Belgii i Finlandii.
Niedzielni rywale reprezentacji Polski w Lidze Narodów nie mieli problemów z ograniem w rezerwowym składzie Estonii.
Bramki dla podopiecznych Roberto Mancini zdobyli we Florencji Vincenzo Grifo (dwie), Federico Bernardeschi oraz Riccardo Orsolini.
W Lipsku reprezentacja Niemiec skromnie zwyciężyła Czechów. Jedynego gola meczu strzelił napastnik Benfiki, Gian-Luca Waldschmidt.
Reprezentacja Portugalii rozgromiła u siebie Andorę 7:0. Aż trzy trafienia dla aktualnych mistrzów Europy były dziełem debiutantów: Pedro Neto z Wolverhampton oraz (dwa) Paulinho ze Sportingu Braga.
Na listę strzelców wpisali się również Renato Sanches, a także rezerwowi: Cristiano Ronaldo i Joao Felix.
Bardziej wyrównany pojedynek stoczyły reprezentacje Belgii i Szwajcarii. Bohaterem spotkania okazał się Michy Batshuayi, którego dwie bramki pozwoliły zespołowi Roberto Martineza z nawiązką odrobić straty z początku meczu i ostatecznie wygrać 2:1.
W ostatnim dzisiejszym meczu towarzyskim reprezentacja Francji nieoczekiwanie uległa na Stade de France Finlandii 0:2.
Oba gole spotkania padły w odstępie zaledwie trzech minut, jeszcze w pierwszej połowie.