Pewne wyjazdowe zwycięstwo Las Palmas z Deportivo La Coruna

HausOf_Diegoo, flickr.com
Piłkarze Deportivo La Coruna przegrali przed własną publicznością z UD Las Palmas 1:3 (0:0) w ostatnim spotkaniu 32. kolejki hiszpańskiej Primera Division.

Na Riazor wszystkie bramki padły w drugiej połowie zawodów. Dwie minuty po zmianie stron gospodarze objęli prowadzenie za sprawą Lucasa Pereza. Dla najskuteczniejszego napastnika zespołu z Galicji było to już szesnaste trafienie w bieżących rozgrywkach.

Radość miejscowych kibiców nie trwała jednak zbyt długo. Wyrównał jedenaście minut później Argentyńczyk Sergio Araujo, a jedenaście minut przed końcem, po sprytnym rozegraniu stałego fragmentu gry, drugiego gola dla przyjezdnych zdobył David Garcia. Deportivo w doliczonym czasie gry mogło uratować chociaż remis, ale Perez z kilku metrów trafił w poprzeczkę. To zemściło się w kolejnej akcji, kiedy to popisowy kontratak gości skutecznie wykończył Araujo.

Dzięki trzeciej z rzędu i jedenastej w sezonie wygranej beniaminek z Wysp Kanaryjskich awansował na dziesiąte miejsce w tabeli. Podopieczni Victora Sancheza de Amo natomiast doznali dziewiątej porażki i spadli na dwunastą pozycję w klasyfikacji. Obie drużyny dzielą teraz dwa punkty.