Pewne zwycięstwo Arsenalu z Watford przed własną publicznością

charnsitr / shutterstock.com
Arsenal rozbił u siebie Watford FC 3:0 (1:0) w pierwszym niedzielnym meczu 30. kolejki rozgrywek angielskiej Premier League.
Na Emirates Stadium prowadzenie "Kanonierom" zapewnił już po ośmiu minutach gry Shkodran Mustafi. Obrońca reprezentacji Niemiec wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie z rzutu wolnego swojego rodaka Mesuta Oezila i strzałem głową zaskoczył bezradnego Orestisa Karnezisa.
Niespełna kwadrans po zmianie stron podwyższył Pierre-Emerick Aubameyang. Gabończyk w polu karnym wykończył znakomite prostopadłe zagranie od Henricha Mchitarjana. Ormianin trzynaście minut przed końcem przypieczętował sukces stołecznej drużyny po asyście Aubameyanga.
Trzynastokrotni mistrzowie Anglii dzięki czternastej wygranej w sezonie umocnili się na szóstej pozycji w tabeli. "Szerszenie" doznały natomiast czternastej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostały na dziesiątej lokacie w klasyfikacji.