Pewne zwycięstwo Atletico Madryt z Deportivo Alaves

Maxisport / shutterstock.com
W 15. kolejce La Liga Atletico Madryt wygrało u siebie z Deportivo Alaves 3:0. Gospodarze po tym zwycięstwie awansowali na pozycję wicelidera.
Przed spotkaniem obie drużyny dzielił w tabeli tylko jeden punkt. Goście mogli zatem awansować wyżej i przeskoczyć rywali z Madrytu. Szansy jednak nie wykorzystali.
Atletico objęło prowadzenie za sprawą Nikoli Kalinicia, który w 25. minucie wykorzystał dogranie Santiago Ariasa i wykończył akcję.
Deportivo Alaves szukało swoich szans na wyrównanie, jednak przyjezdni nie potrafili zaskoczyć Jana Oblaka. Końcówka meczu należała do gospodarzy.
W 82. minucie Antoine Griezmann w sytuacji sam na sam skutecznie zakończył kontratak, podwyższając na 2:0. Po sześciu minutach rezultat spotkania na 3:0 ustalił Rodrigo, który skierował piłkę do siatki po podbramkowym zamieszaniu.
Dla Atletico to już dwunasty z rzędu ligowy mecz bez porażki. Podopieczni Diego Simeone awansowali na drugą pozycję w tabeli, mają na koncie 28 punktów.
Deportivo Alaves jest natomiast czwarte z dorobkiem 24 punktów.
Jakub Kreśliński08 Dec 2018 · 14:56