Pewne zwycięstwo Bayernu, Lewandowski wszedł z ławki

lev radin / Shutterstock.com
Bayern Monachium pokonał na wyjeździe FSV Mainz 2:0 (2:0) w sobotnim meczu 21. kolejki niemieckiej ekstraklasy.
Na Opel Arena goście spotkania pierwszą bramkę zdobyli w 33. minucie. Wówczas Franck Ribery przyjął futbolówkę tuż za polem karnym i pewnym uderzeniem pokonał Robina Zentera.
Jeszcze przed przerwą monachijczycy powiększyli prowadzenie za sprawą trafienia James Rodrigueza. Reprezentant Kolumbii w 44. minucie wykorzystał dośrodkowanie Corentina Tolisso i strzałem w prawy dolny róg umieścił futbolówkę w siatce.
Robert Lewandowski rozpoczął to spotkanie na ławce rezerwowych bawarskiego klubu, a na placu gry pojawił się w 63. minucie, zmieniając Sandro Wagnera.
Podopieczni Juppa Heynckesa zajmują obecnie pierwsze miejsce w tabeli Bundesligi i mają na koncie 53 punkty. Zawodnicy Sandro Schwarza z dorobkiem 20 "oczek" plasują się na 15. pozycji.