Pewne zwycięstwo Bayernu. Piękny gol Robbena! [VIDEO]

CosminIftode / shutterstock.com
Bayern Monachium wygrał u siebie z Bayerem 04 Leverkusen 3:1 w sobotnim meczu trzeciej kolejki niemieckiej Bundesligi. Całe spotkanie w zespole gospodarzy rozegrał Robert Lewandowski, dla którego był to dwusetny występ w zespole z Bawarii.
Spotkanie rozpoczęło się od rzutu karnego dla gości. Manuel Neuer obronił strzał oraz dobitkę Kevina Vollanda, ale sędzia nakazał powtórzenie "11" ze względu na to, że Bawarczycy zbyt szybko wbiegli w pole karne. Przy drugiej okazji do piłki podszedł Wendell i pewnym strzałem dał prowadzenie swojej drużynie.
Reakcja mistrzów Niemiec była znakomita. W 10. minucie mocnym strzałem lewą nogą do remisu doprowadził Corentin Tolisso. W 19. było już 2:1, gdy Arjen Robben kapitalnie przymierzył lewą nogą.
Potem Bawarczycy całkowicie dominowali na murawie. Bayern atakował, stwarzał sobie sytuacje, ale nie potrafił przypieczętować zwycięstwa kolejnym golem. Od 80. minuty przyjezdni grali w "10". Z boiska usunięty za brutalny faul został Karim Bellarabi, który wszedł na nie kilka chwil wcześniej. W samej końcówce na 3:1 trafił głową James Rodriguez, który wykorzystał dośrodkowanie Thiago Alcantary
Podopieczni Niko Kovaca są liderem tabeli z kompletem dziewięciu punktów. W następnej kolejce zagrają na wyjeździe z FC Schalke 04. Natomiast zespół z BayArena doznał trzeciej porażki i zamyka ligową tabelę. Jego kolejnym rywalem będzie 1. FSV Mainz 05.