Pewne zwycięstwo Belgii! Świetny Lukaku, błędy Rosjan i spór o przedmeczowe klęknięcie [WIDEO]

Belgia rozpoczęła mistrzostwa Europy w najlepszy możliwy sposób. Podopieczni Roberto Martineza pokonali Rosjan 3:0.
TUTAJ przeczytasz relację z tego spotkania.
Spotkanie rozpoczęło się od klęknięcia przez Belgów, którzy wyrazili wsparcie wobec akcji "Black Lives Matter". Rosjanie nie poszli w ślady rywali. Piłkarze "Czerwonych Diabłów" zostali wygwizdani przez rosyjskich kibiców.
W 10. minucie Romelu Lukaku otworzył wynik spotkania. Napastnik wykorzystał fatalne błędy Rosjan. Bramkę zadedykował Christianowi Eriksenowi.
Jeszcze przed przerwą prowadzenie podwyższył Thomas Meunier. Prawy obrońca był kompletnie niekryty w polu karnym i wykorzystał dobitkę po niepewnej interwencji Shunina.
W drugiej połowie tempo gry znacznie spadło. Belgowie nie spieszyli się z kolejnymi atakami, mając w miarę pewny wynik. Dopiero w 88. minucie Romelu Lukaku zdołał skompletować dublet. Snajper urwał się rywalom i prawą nogą ustalił wynik spotkania.
17 czerwca Belgowie zagrają z Danią. W drugiej kolejce fazy grupowej Rosjan czeka starcie z Finlandią.
Adam Kłos12 Jun 2021 · 22:52