Pewne zwycięstwo Celtiku z Dundee United

Ivica Drusany/Shutterstock
W spotkaniu 12. kolejki ligi szkockiej Celtic Glasgow wygrał przed własną publicznością z Dundee United 5:0. Tym samym gospodarze odnieśli swoje dziewiąte zwycięstwo w tym sezonie.

Kibice zgromadzeni na Celtic Park na pierwsze trafienie czekali do 23. minuty gry. Na listę strzelców wpisał się wówczas Leigh Griffiths, któremu asystował Scott Brown. Prowadzenie miejscowych podwyższył Dedryck Boyata, który wykorzystał podanie Stuarta Armstronga. Tuż przed przerwą trzeciego gola zdobył Kris Commons, który pokonał bramkarza gości z rzutu karnego.

32-letni Szkot podwoił swój dorobek strzelecki osiem minut po wznowieniu gry w drugiej połowie. Rezultat spotkania został ustalony w końcówce za sprawą samobójczego trafienia Aarona Kuhla.

Dzięki wygranej, Celtic umocnił się na prowadzeniu w tabeli. Podopieczni Ronny'ego Deili mają na swoim koncie 29 punktów, z kolei zawodnicy Dundee United wywalczyli do tej pory pięć "oczek" i znajdują się na ostatniej pozycji w lidze.