Pewne zwycięstwo Evertonu w meczu z Crystal Palace

charnsitr / shutterstock.com
Everton FC pokonał przed własną publicznością Crystal Palace 2:0 (0:0) w niedzielnym meczu 9. kolejki angielskiej ekstraklasy.
Drużyna "Orłów" w 59. minucie mogła objąć prowadzenie. Wówczas Seamus Coleman faulował rywal, a sędzia Anthony Taylor podyktował rzut karny dla gości. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Luka Milivojevic, ale jego strzał obronił Jordan Pickford.
Pierwszego gola dla gospodarzy strzelił dopiero w 87. minucie Dominic Calvert-Lewin, który wykorzystał dośrodkowanie Ademola Lookmana i uderzeniem głową pokonał golkipera rywali.
Dwie minuty później na listę strzelców wpisał się Cenk Tousn, który ustalił wynik spotkania na 2:0.
Ekipa "The Toffees" zanotowała czwarte zwycięstwo w tym sezonie, ma na koncie 15 punktów i zajmuje 9. miejsce w tabeli Premier League. Zespół z Londynu przegrał szósty mecz, uzbierał 7 "oczek" i plasuje się na 14. lokacie.