Pewne zwycięstwo Girondins Bordeaux w meczu wyjazdowym

facebook.com/pg/girondins/
Zawodnicy Girondins Bordeaux pokonali na wyjeździe Montpellier HSC 3:1 (1:0) w niedzielnym meczu 33. kolejki francuskiej ekstraklasy.
Na Stade de la Mosson pierwszą bramkę dla "Żyrondystów" zdobył w 10. minucie Martin Braithwaite. Reprezentant Danii wykorzystał piłkę zagraną przez Pablo i zdołał umieścić ją w siatce.
Po zmianie stron prowadzenie przyjezdnych podwyższył Francois Kamano. W 49. minucie napastnik z Gwinei po zagraniu Lukasa Leragera zdołał pokonać golkipera rywali. Trzecią bramkę w 78. minucie zdobył Soualiho Meite, a przy jego trafieniu asystował Diego Contento.
Jedynego gola na rzecz ekipy gospodarzy strzelił tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego Ellyes Skhiri.
Zespół Michela Der Zakariana zajmuje obecnie 7. miejsce w tabeli Ligue 1, natomiast drużyna Gustavo Poyeta plasuje się na 10. pozycji.