Pewne zwycięstwo Interu z Sampdorią

Inter Mediolan pokonał na własnym stadionie UC Sampdoria 3:1 (1:0) w meczu 26. kolejki włoskiej Serie A.

Publiczność zgromadzona na Stadio Giuseppe Meazza pierwszego gola obejrzała w 23. minucie rywalizacji. Wówczas na listę strzelców wpisał się Danilo D'Ambrosio, który wykorzystał dośrodkowanie Jeisona Murillo z rzutu rożnego.

Niecały kwadrans po rozpoczęciu drugiej połowy Miranda odebrał podanie od Felipe Melo i głową skierował piłkę do siatki. Prowadzenie gospodarzy podwyższył jeszcze Mauro Icardi, a bramkę honorową dla przyjezdnych zdobył w doliczonym czasie gry Fabio Quagliarella.

Podopieczni Roberto Manciniego odnieśli w ten sposób czternaste zwycięstwo w lidze i awansowali na czwarte miejsce w tabeli. Sampdoria przegrała z kolei trzynaste spotkanie i znajduje się tuż nad strefą spadkową.