Pewne zwycięstwo Korony z Zagłębiem Sosnowiec przed własną publicznością

asinfo
Korona Kielce pokonała przed własną publicznością Zagłębie Sosnowiec 3:1 (0:0) w jedynym poniedziałkowym meczu dziewiątej kolejki rozgrywek LOTTO Ekstraklasy.
Dzięki czwartej wygranej w sezonie podopieczni Gino Lettieriego przesunęli się na siódme miejsce w tabeli. Beniaminek doznał natomiast piątej porażki i jest przedostatni w klasyfikacji. Niżej jest tylko zamykająca stawkę Cracovia.
* * * * * *

Tak padły bramki:
1:0 Ken Kallaste 57'

Estończyk w sytuacji sam na sam zaskoczył golkipera rywali silnym płaskim strzałem w środek bramki. Znakomicie zagrywał mu z własnej połowy Oliver Petrak.
2:0 Matej Pucko 60'

Słoweniec wykorzystał błąd defensywy gości i umieścił piłkę w siatce po uderzeniu w długi róg z ostrego kąta.
2:1 Piotr Polczak 80'

Doświadczony obrońca beniaminka uzyskał kontaktowe trafienie strzałem głową z bliska po precyzyjnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego.
3:1 Elia Soriano 90+4'

Włoch z niemieckim paszportem przypieczętował sukces gospodarzy technicznym strzałem z pola karnego. Piłka wpadła do siatki tuż przy słupku.
Zawodnik meczu: Ken Kallaste. Reprezentant Estonii potrzebował zaledwie dwóch minut po wejściu na murawę, aby świetnie wyjść na pozycję i zdobyć gola otwierającego wynik konfrontacji.