Pewne zwycięstwo Levante z Athletic Bilbao

Голубович Дмитрий, wikipedia
Piłkarze Levante UD rozbili u siebie Athletic Bilbao 3:0 (1:0) na zakończenie zmagań 14. kolejki rozgrywek Primera Division.
Na Estadi Ciutat de Valencia prowadzenie gospodarzom zapewnił w doliczonym czasie pierwszej połowy Chema, który nie dał szans golkiperowi gości mocnym uderzeniem pod poprzeczkę z kilku metrów.
Niespełna kwadrans po zmianie stron podwyższył po dobitce z ostrego kąta Jose Campana, a po kolejnych dziesięciu minutach ośmiokrotnych mistrzów Hiszpanii pogrążył jeszcze w sytuacji sam na sam Roger Marti. "Granotas" po szóstym zwycięstwie w sezonie przesunęli się na szóste miejsce w tabeli.
"Los Leones" z Kraju Basków, którzy kończyli zawody w osłabieniu, doznali natomiast trzeciej porażki w czterech ostatnich meczach i otwierają aktualnie strefę spadkową klasyfikacji.

Jakub Kreśliński03 Dec 2018 · 22:57