Pewne zwycięstwo lidera w Suwałkach

Youtube
Raków Częstochowa wygrał na wyjeździe z Wigrami Suwałki 3:0 w sobotnim meczu 17. kolejki Fortuna 1. Ligi. Dwa gole strzelił Tomas Petrasek. Dla gości było to 10. zwycięstwo w bieżącym sezonie.
Tuż przed przerwą bramkę dla przyjezdnych zdobył Petrasek. W drugiej połowie wynik podwyższył Szymon Lewicki, a zwycięstwo Rakowa przypieczętował Petrasek, po raz drugi wpisując się na listę strzelców.
Po tej wygranej podopieczni Marka Papszuna cały czas są liderem tabeli, mając pięć punktów przewagi nad ŁKS-em Łódź. W następnej kolejce zagrają na wyjeździe z Puszczą Niepołomice.
Natomiast zespół prowadzony przez Kamila Sochę plasuje się na 13. pozycji, mając trzy "oczka" przewagi nad strefą spadkową. Jego kolejnym rywalem będzie GKS Jastrzębie.