Pewne zwycięstwo Lille, które wskoczyło na trzecie miejsce w lidze

Lena Serditova/Shutterstock
Piłkarze Lille OSC pokonali przed własną publicznością EA Guingamp 3:0 (2:0) w niedzielnym meczu 3. kolejki francuskiej ekstraklasy.
Na Stade Pierre-Mauroy pierwszego gola strzelił Xeka. Portugalski pomocnik już w 7. minucie spotkania wykorzystał dośrodkowanie Nicolasa Pepe i pewnym uderzeniem umieścił piłkę w siatce.
Trzy minuty później na listę strzelców wpisał się Jonathan Bamba, który także w 73. minucie zdołał pokonać golkipera rywali.
Goście kończyli to spotkanie w dziesiątkę, bowiem w 86. minucie czerwoną kartką został ukarany Christophe Kerbrat.
Ekipa "Les Dogues" z siedmioma punktami na koncie zajmuje trzecie miejsce w tabeli Ligue 1, z kolei zespół z Bretanii z zerowym dorobkiem punktowym okupuje ostatnią, 20. pozycję.