Pewne zwycięstwo Manchesteru City

Oleksandr Osipov / shutterstock.com
Manchester City pokonał na wyjeździe Huddersfield Town 3:0 (1:0) w niedzielnym meczu 23. kolejki angielskiej ekstraklasy.
"Obywatele" objęli prowadzenie na Kirklees Stadium w 18. minucie. Wówczas Danilo dopadł do piłki zagranej przez Kyle'a Walkera i pewnym uderzeniem zdołał pokonać Jonasa Lossla.
Prowadzenie gości w 53. minucie powiększył Raheem Sterling, który wykorzystał dośrodkowanie Leroya Sane i z bliska trafił w prawy dolny róg.
Wynik starcia na 3:0 ustalił trzy minuty później Leroy Sane. Reprezentant Niemiec najwyżej wyskoczył do futbolówki zagranej przez Sergio Aguero i uderzeniem głową umieścił ją w siatce.
Podopieczni Pepa Guardioli zanotowali 18. zwycięstwo w sezonie i z dorobkiem 56 punktów zajmują drugie miejsce w tabeli Premier League. Zespół z Etihad do liderującego Liverpoolu FC traci trzy "oczka".
Zespół prowadzony przez Marka Hudsona uzbierał dotąd tylko 11 punktów i obecnie okupuje ostatnią, 20. lokatę.