Pewne zwycięstwo Manchesteru United ze Stoke City

ninopavisic/Shutterstock
Manchester United pokonał przed własną publicznością Stoke City 3:0 (2:0) w poniedziałkowym meczu 23. kolejki angielskiej ekstraklasy.
Pierwszego gola na Old Trafford strzelił w 9. minucie Antonio Valencia. Ekwadorczyk przyjął piłkę zagraną przez Paula Pogbę, znalazł się na krawędzi pola karnego i uderzył w lewy górny róg bramki.
Jeszcze przed przerwą prowadzenie "Czerwonych Diabłów" podwyższył Anthony Martial. Francuz w 38. minucie wykorzystał podanie swojego rodaka, Paula Pogby i strzelił z pierwszej piłki, pokonując golkipera drużyny przeciwnej.
Wynik spotkania na 3:0 ustalił w 72. minucie Romelu Lukaku. Belg wbiegł na wolne pole, przyjął futbolówkę od Anthony'ego Martiala i uderzył na bliższy słupek.
Podopieczni Jose Mourinho zajmują obecnie drugie miejsce w ligowej tabeli i mają na koncie 50 punktów. Ekipa "The Potters" plasuje się z kolei na 18. pozycji z dorobkiem 20 "oczek" na koncie.