Pewne zwycięstwo polskich siatkarek! Nasze zawodniczki nie dały szans rywalkom

Rafał Oleksiewicz/Pressfocus
Polskie siatkarki zanotowały bezproblemowe zwycięstwo w Lidze Narodów. Nasze zawodniczki w trzech setach pokonały Tajlandię.
Dziś zwycięstwo było właściwie obowiązkiem dla polskich siatkarek. Tajlandia to bez wątpienia najsłabsza reprezentacja w rozgrywkach. Azjatki przegrały dziewięć z ostatnich dziesięciu spotkań.
Początkowo jednak Tajki odważnie przeciwstawiły się rywalkom. W pierwszym secie dobre ataki Nootsary i Maliki pozwoliły doprowadzić do remisu po 10. Wtedy wreszcie "Biało-Czerwone" zaczęły seryjnie kolekcjonować punkty. Szczególnie skuteczne były Magdalena Stysiak i Zuzanna Górecka. Ostatecznie Polki wygrały seta wynikiem 25:23.
Drugi set na szczęście był już mniej wyrównany. Partia przebiegła pod dyktando Polek, na szczególne słowa uznania zasłużyły zwłaszcza Stysiak i Justyna Łukasik. W drugim secie Tajki zdobyły zaledwie 15 punktów.
W trzecim secie Polki potwierdziły klasę. Przy wyniku 8:3 trener Tajlandii skorzystał z przerwy na żądanie, jednak na niewiele się to zdało. Tajki nie zdobyły dziś ani jednego punktu blokiem. Z taką grą po prostu nie miały prawa przeszkodzić "Biało-Czerwonym". Magdalena Stysiak pod koniec seta bombardowała rywalki mocnymi atakami pod siatką. Mecz zakończył się zdobyciem punktu przez Górecką
Kolejnym rywalem Polek będą Niemki. Spotkanie odbędzie się już jutro o godzinie 15:00.
Polska - Tajlandia 3:0 (25:23, 25:15, 25:20)
Adam Kłos13 Jun 2021 · 21:09