Pewne zwycięstwo PSG, dwa gole Ibrahimovicia

Piłkarze Paris Saint-Germain rozbili u siebie zespół Stade de Reims 4:1 (3:1) w pierwszym sobotnim spotkaniu 27. kolejki francuskiej Ligue 1.

Na Parc de Princes wynik konfrontacji otworzył po dwunastu minutach gry Holender Gregory Van der Wiel. Jedenaście minut przed przerwą wyrównał Kongijczyk
Prince Oniangue, ale jeszcze w pierwszej połowie kolejne gole dla obrońców tytułu zdobyli Szwed Zlatan Ibrahimovic i Urugwajczyk Edinson Cavani.

Po zmianie stron kolejną bramkę dorzucił jeszcze "Ibrakadabra" i Skandynaw umocnił się w ten sposób na czele klasyfikacji strzelców.

Podopieczni Laurenta Blanca zachowali w ten sposób miano niepokonanych i są coraz bliżej zapewnienia sobie czwartego z rzędu mistrzowskiego tytułu. Przewaga nad drugim AS Monaco wzrosła już do 27 punktów. Ekipa z Szampanii doznała natomiast dwunastej porażki w bieżącym sezonie i jest tuż nad strefą spadkową.