Pewne zwycięstwo RB Lipsk z Bayerem Leverkusen

YouTube
Piłkarze RB Lipsk pokonali przed własną publicznością Bayer 04 Leverkusen 3:0 (1:0) w pierwszym niedzielnym meczu 11. kolejki rozgrywek niemieckiej Bundesligi.
Na Red Bull Arena prowadzenie gospodarzom zapewnił osiemnaście minut przed przerwą Yussuf Yurary Poulsen. Duńczyk zaskoczył golkipera rywali sprytnym lobem z kilku metrów. Po zmianie stron podwyższył płaskim strzałem w długi róg Lukas Klostermann.
Sukces przypieczętował pięć minut przed końcem Poulsen, wykorzystując fatalny błąd defensywy gości i zdobył swojego drugiego gola w tym spotkaniu.
Zespół z Dolnej Saksonii po szóstej wygranej w sezonie awansował na trzecie miejsce w tabeli. "Aptekarze" doznali natomiast szóstej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostali na trzynastej lokacie w klasyfikacji.
Jakub Kreśliński11 Nov 2018 · 17:29