Pewne zwycięstwo reprezentacji Polski z San Marino! Fabiański pożegnany, Lewandowski sfrustrowany [WIDEO]

Rafal Rusek / PressFocus
Reprezentacja Polski wygrała z San Marino w meczu el. MŚ. "Biało-Czerwoni" wbili rywalom pięć goli, nie stracili przy tym żadnego.
Paulo Sousa w dzisiejszym starciu dał szansę głównie zawodnikom z drugiego planu. Niespodziewanie postawił na Przemysława Płachetę. W wyjściowej jedenastce nie mogło jednak zabraknąć Roberta Lewandowskiego.
Polacy od razu ruszyli na rywali. Na pierwszego gola musieli czekać do 10. minuty. Wówczas Płacheta pokazał się w bocznej strefie, dograł w pole karne, a tam niepilnowany Świderski głową skierował piłkę do siatki.
W 20. minucie było już 2:0. Tym razem dobrą akcję przeprowadził Kozłowski, a samobójcze trafienie zanotował Brolli.
Polacy naciskali na rywali, ale brakowało im skuteczności. Lewandowski trafił do siatki, ale gol nie został uznany, bo napastnik chwilę wcześniej popełnił faul.
Za to w 32. minucie nie popisał się Karol Linetty. Pomocnik zarobił żółtą kartkę za faul na rywalu. To oznacza, że nie zagra we wtorkowym meczu z Albanią.
Drugą połowę Polacy zaczęli z przytupem. W zamieszaniu podbramkowym najlepiej odnalazł się Tomasz Kędziora. Chwilę wcześniej fatalne pudło zanotował Michał Helik.
W 57. minucie doszło do wzruszającej sytuacji. Łukasz Fabiański pożegnał się z kadrą. Więcej o tym przeczytasz TUTAJ.
W 66. minucie boisko opuścił Robert Lewandowski. Snajper miał prawo być sfrustrowany. Nie zdobył gola przeciwko autsajderowi, a na dodatek raz z razem był ostro faulowany przez rywali.
Ostatecznie Polacy wygrali 5:0. Na listę strzelców jako czwarty wpisał się Adam Buksa, który wszedł na boisko i dość szybko zaznaczył swoją obecność. W samej końcówce wynik spotkania ustalił Krzysztof Piątek po podaniu Kozłowskiego.
Podopieczni Sousy kolejny mecz zagrają we wtorek. Wówczas zmierzą się na wyjeździe z Albanią.
Daniel Makarewicz09 Oct 2021 · 22:38