Pewne zwycięstwo Stali Mielec na wyjeździe

Mcshadypl, wikipedia
Stal Mielec wygrała na wyjeździe z Podbeskidziem Bielsko-Biała 2:0 w meczu 22. kolejki Fortuna 1. ligi. Goście po zwycięstwie awansowali na drugie miejsce w tabeli.
Mimo że pierwszoligowcy dopiero rozpoczynają rundę wiosenną, to spotkanie w Bielsku-Białej było bardzo ważne dla obu ekip w kontekście walki o awans do LOTTO Ekstraklasy.
Długo wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów. W końcówce skutecznością błysnęli jednak goście. W 83. minucie prowadzenie mielczanom dał Krystian Getinger po strzale z pola karnego. To jego pierwsze trafienie w tym sezonie.
Rezultat na 2:0 ustalił pięć minut później Łukasz Janoszka. 31-latek zimą trafił do Mielca z Zagłębia Lubin i już w debiucie wpisał się na listę strzelców.
W tabeli Fortuna 1. ligi Stal awansowała na pozycję wicelidera ma na koncie 40 punktów. Podpieczeni Artura Skowronka kontynuują serię ośmiu zwycięstw z rzędu. Po raz ostatni przegrali natomiast 1 września.
Podbeskidzie porażką u siebie skomplikowało drogę do awansu. Bielszczanie są na piątym miejscu z dorobkiem 32 punktów.