Pewny awans HSC Montpellier w Pucharze Francji

Max Pixel / shutterstock.com
HSC Montpellier wygrało u siebie z SM Caen 5:0 (3:0) w meczu 1/6 finału Pucharu Francji. Zespół z Ligue 1 awansował do następnej fazy.
Drugoligowy zespół SM Caen nie miał większych szans na Stade de la Mosson. Gospodarze już do przerwy prowadzili 3:0, a gole strzelali kolejno: Teji Savanier z rzutu karnego, Gaetan Laborde i Andy Delort.
Pod koniec pierwszej połowy goście mieli jeszcze jeden problem, po tym jak czerwoną kartkę otrzymał Jessy Pi.
Grający w przewadze podopieczni Michela Der Zakariana zdobyli jeszcze dwie bramki. Na listę strzelców wpisali się Florent Mollet i ponownie Delort.
W niedzielnych meczach 1/16 Pucharu Francji awans wywalczyły również inne zespoły z Ligue 1: Stade Rennais, FCO Dijon i SCO Angers.