Pewny awans Manchesteru United w Pucharze Anglii. Cały mecz Boruca w Bournemouth

MediaPictures.pl
AFC Bournemouth przegrało u siebie z Brighton & Hove Albion 1:3 i pożegnało się z rozgrywkami Pucharu Anglii w 1/32 finału. W zespole gospodarzy całe spotkanie rozegrał Artur Boruc.
Pierwsza połowa należała do zespołu gości, który na przerwę schodził z dwubramkowym prowadzeniem. Polskiego golkipera pokonali Anthony Knockaert i Yves Bissouma.
W drugiej części meczu "Wisienki" zdobyły kontaktową bramkę za sprawą Marca Pugha, jednak w 64. minucie trzecie trafienie dla "Mew" zaliczył Florin Andone i Rumun ustalił rezultat na 3:1.
Tym samym Brighton & Hove Albion awansowało do 1/16 finału Pucharu Anglii. Ekipa AFC Bournemouth pożegnała się z rozgrywkami. Dla Artura Boruca był to piąty występ w tym sezonie.
W meczach, które rozpoczęły się o godzinie 13:30 pewnie do następnej fazy rozgrywek zakwalifikował się Manchester United, pokonując u siebie Reading FC 2:0.
Awansowała też drużyna West Hamu United, wygrywając na własnym boisku z Birmingham City 2:0. Łukasz Fabiański w ekipie "Młotów" całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.