Pewny awans Napoli. Zieliński i Milik zagrają w Lidze Mistrzów! [VIDEO]

Vlad1988/Shutterstock
Napoli przypieczętowało awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Drużyna Maurizio Sarriego wygrała na wyjeździe z Niceą 2:0.
Neapolitańczycy mieli sporą zaliczkę z pierwszego spotkania. Na własnym boisku wygrali z Niceą 2:0. Rewanż nie pozostawił wątpliwości, kto był lepszy w tej parze.
Choć to Nicea powinna atakować, to mecz od początku toczył się pod dyktando graczy Maurizio Sarriego. Napoli długimi momentami nie schodziło z połowy rywali, ale w pierwszej połowy nie potrafiło podkreślić swojej przewagi golem. Udało się to dopiero w 48. minucie, gdy składną akcję strzałem z bliska wykończył Jose Callejon.
Gol Hiszpana właściwie "zamknął" dwumecz. Nicea próbowała atakować, strzelić choćby wyrównującego gola, ale jej próby nie przynosiły żadnych efektów.
W 62. minucie na boisku pojawił się Piotr Zieliński. Polak był bardzo aktywny, często utrzymywał się przy piłce i szukał odważnych rozwiązań. Mógł nawet strzelić gola, ale po dobrej akcji z Insigne strzelił obok bramki.
Napoli podwyższyło wynik w 89. minucie. Precyzyjnym strzałem z linii pola karnego popisał się Insigne.
Nawet na minutę na boisku nie pojawił się Arkadiusz Milik. Reprezentant Polski cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.
Nice - Napoli 0:2