Philadelphia Union pokonała po dogrywce New York Red Bulls

Something Original, wikicommons
Philadelphia Union pokonała u siebie po dogrywce New York Red Bulls 4:3 (3:3, 1:3) w piątym meczu pierwszej fazy play off rozgrywek Major League Soccer.
Na Talen Energy Stadium rozpoczęło się zdecydowanie po myśli gości. Po sześciu minutach gry skutecznym uderzeniem zza linii pola karnego popisał się Anglik Joshua Sims, a osiemnaście minut później podwyższył strzałem głową Tim Parker.
Po kolejnych sześciu minutach odpowiedział efektownym wolejem Alejandro Bedoya, ale jeszcze w doliczonym czasie pierwszej połowy błąd golkipera gospodarzy wykorzystał Tom Barlow, odzyskując dwie bramki przewagi dla nowojorczyków.
Siedem minut po zmianie stron sytuacyjnym strzałem głową kontaktowe trafienie uzyskał Anglik Jack Elliott, a dwanaście minut przed końcem wyrównał również uderzeniem głową Fafa Picault.
Losy konfrontacji rozstrzygnął dopiero w dogrywce Meksykanin Marco Fabian, który po rykoszecie przelobował bezradnego Luisa Roblesa. Zespół z Filadelfii w kolejnej rundzie zmierzy się z broniącą trofeum Atlantą United.